środa, 11 lipca 2018

GRY MAŁŻEŃSKIE/ZNAMY SIĘ- Pomysł na wieczór we dwoje

Witajcie!
Teraz gdy jest ciepłło,nikomu w domu nie chce się siedzieć ;) Ale ja już przychodzę do Was z pomysłem na nudne ,deszczowe jesienne wieczory, które możecie spędzić zarówno ze znajomymi czy też We dwoje i przy tym świetnie się bawić! :) "ZNAMY SIĘ ,GIERKI MAŁŻEŃSKIE" to forma super psychotestu jak nie sprawdzianu dla par ;).Przy dobrej zabawie, i dużej dawce humoru dowiemy się jak głęboka jest nasza relacja, czy też jak dobrze się znamy .
Gra jest dedykowana osobą powyżej 18 roku życia ,gdyż wiele dowcipów jest odnoszących się do seksu. 
W gre możemy grać na dwa sposoby - albo  1-4 pary 
albo po odwróceniu planszy-We dwoje. Czas gry to ok 1 godziny. Chociaż-zawsze możemy go wydłużyć :D


W krwisto-czerwonym opakowaniu znajdziemy:
-4 talie kart
-2 tabliczki do pisania odpowiedzi
-mocne,dobrze wykonane żetony kupidyna
-pionki damskie i męskie
-planszę do kręcenia butelką
-świetną listę zachcianek
-instrukcję
-2mazaki,ściereczki
-klepsydrę 


Kobiety ustawiają pionki na czerwonym starcie a mężczyzni na niebieskim.Para której pionki spotkają się na polu centralnym jako pierwsze-wygrywa.Tury wykonywane są na zmiane a ruch odbywa się według wskazówek zegara.
Ale nie jest to takie proste! Za każdym razem musimy kręcić flaszeczką, i wybierać rodzaj zadania jaki wskarze szyjka butelki .Dopiero gdy udzielone odpowiedzi na tabliczkach będą się zgadzały-osoba ciągnąca kartę przemieszcza swój pionek.
W grze dla pojedynczej pary rodzaj pytania determinowany jest przez kolor pola, ewentualnie kilka razy przez butelkę – jej ikona pokazana jest na planszy. Tutaj za poprawną odpowiedź otrzymujemy dwa żetony Amorka, osoba podpowiadająca również zarabia – jeden skrzydlaty Kupidynek.


CO NAS CZEKA?

-"PSYCHOTEST" -To wymyślone scenki, w któych wcielamy się w rolę partnera,i wybieramy odpowiedź którą naszym zdaniem wybrałaby nasza połówka.Mamy do wyboru trzy możliwości-a,b,c. Następnie sprawdzamy czy odpowiedzi są zgodne .

-"CO WYBIERASZ?"- to test wiedzy o naszych upodobaniach,czy też sprawdzian z  obserwacji życia codziennego naszego partnera.W tej rozgrywce okaże się czy koncentrujemy się na sobie, czy zauważamy detale,czy pamiętamy reakcje drugiej osoby.

-"SKOJARZENIA"- to jedna z moich ulubionych talii.Na każdej karcie są cudowne szkicowane obrazki-w czerni i bieli. Obie osoby wpisują na swojej tabliczce 6 skojarzeń. Jezeli przynajmniejm dwie mamy takie same-osoba ciągnąca karte-przemieszcza swój pionek. Jest to talia kart w której moim zdaniem jest najwięcej śmiechu i zabawy .

"ZNAMY SIĘ” to pytania otwarte. W tym przypadku jeszcze raz kręcimy butelką, aby wylosować pytanie. Odpowiedzi muszą się zgadzać.

 CO MAMY DO WYGRANIA?? 
w zależności ile zdobędziemy punktów-na końcu gry otrzymujemy liste zachcianek ,albo inaczej mówiąc liste żądań wobec drugiej osoby. I z zdobytych punktów możemy zrobić "zakupy" ;)

Mogę z czystym sumieniem polecić tą gre! Dzięki niej para może znacznie lepiej się zgrać, jeszcze lepiej poznać,dopasować i ostatecznie dogadać w różnych tematach ;) dla młodych stażem związków jest to również możliwość przełamywania pierwszych lodów, zgłębiania własnych osobowości, wymieniania poglądów, a przede wszystkim możliwość naprawdę wesołej zabawy.

4 komentarze:

 1. Ale fajna coś dla nas


  www.natalia-i-jej-świat.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam ale kalambury super są ich gry :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapisała sobie grę, przyjemny sposób na spędzenia czasu we dwoje, no i taki tradycyjny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ha, to już wiem, co kupię na zbliżającą się rocznicę - przyda nam się taka gra;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń

Każdy dodany przez was komentarz, to motywacja dla mnie do dalszego działania:)Dziękuję i zobowiązuje się zrewanżować tym samym jeśli tylko o tym będzie wspomniane:)

Każda obserwacja jest dla mnie bardzo dużą radością:D